„АЛКАЛОИД“ ПУШТИ ВО УПОТРЕБА НОВА ИНВЕСТИЦИЈА ВРЕДНА 1,8 МИЛИОНИ ЕВРА

Новата фабрика за производство на концентрати за хемодијализа, со потребните магацински простории за суровини, амбалажа и за готови производи, зафаќа површина од 2.600 м2. Изведена…

Повеќе „АЛКАЛОИД“ ПУШТИ ВО УПОТРЕБА НОВА ИНВЕСТИЦИЈА ВРЕДНА 1,8 МИЛИОНИ ЕВРА

АЛКАЛОИД со раст на консолидираните продажби од 11 %, со 99 нови вработувања во земјава и со инвестиции во износ од 219 милиони денари во периодот јануари – март 2022 г.

Приходи од продажби  Според единечниот биланс на успех, во периодот јануари – март 2022 година продажбите достигнуваат 2.696.313.187 денари, што е за 12 % повеќе…

Повеќе АЛКАЛОИД со раст на консолидираните продажби од 11 %, со 99 нови вработувања во земјава и со инвестиции во износ од 219 милиони денари во периодот јануари – март 2022 г.

10 Март – Светскиот ден на бубрегот

Светскиот ден на бубрегот – 10 Март, посветен на истакнување на важноста на здравјето на бубрезите, годинава се одбележува под мотото „Да се надминат непознавањата…

Повеќе 10 Март – Светскиот ден на бубрегот

Во февруари имало 49 случаи на грип во Куманово

Вкупно 49 случаи на сезонски грип биле регистрирани на подрачјето на Куманово во текот на месецот февруари, покажува статистиката на Институтот за јавно здравје. Тоа…

Повеќе Во февруари имало 49 случаи на грип во Куманово

„Алкалоид“ ја пушти во функција својата нова професионална дигитална платформа за медицински професионалци

При одбројувањето на третата година од глобалната пандемија, како и сиот свет така и нашата компанија мина низ процес на брзи промени и на трансформација…

Повеќе „Алкалоид“ ја пушти во функција својата нова професионална дигитална платформа за медицински професионалци

Секој трет тестиран во Македонија е позитивен на коронавирус

Според последната статистика, минатата недела се регистрирани 11.916 нови случаи на Ковид-19 од вкупно 38.518 земени примероци или секој трет тестиран бил позитивен на вирусот.…

Повеќе Секој трет тестиран во Македонија е позитивен на коронавирус

Во Куманово сè повеќе пациенти со постковид-компликации

Пациентите кои биле заболени од Ковид, сега се жалат на долготраен замор, болки во мускулите, тахикардија, зголемено ниво на шеќер во крвта, губење здив, проблеми…

Повеќе Во Куманово сè повеќе пациенти со постковид-компликации

Неколку деца примиле погрешна вакцина против коронавирусот во Германија

Според зборовите на надлежните, неколку деца во регионот Олпа во покраината Северна Рајна-Вестфалија примиле доза „Модерна“ иако за тие години е одобрена само вакцината на…

Повеќе Неколку деца примиле погрешна вакцина против коронавирусот во Германија

„Бионтек”: Дури и тројно вакцинираните може да го пренесат Омикрон

Извршниот директор на германската компанија „Бионтек”, која е еден од производителите на вакцината против Ковид-19 – Фајзер/Бионтек, изјави дека раните податоци за ефикасност на вакцината…

Повеќе „Бионтек”: Дури и тројно вакцинираните може да го пренесат Омикрон

„АЛКАЛОИД“ ПУШТИ ВО УПОТРЕБА СОПСТВЕН ЦЕНТАР ЗА ЕДУКАЦИЈА И ЗА ОБУКИ

Човечкиот потенцијал има огромно значење за растот и за развојот на „Алкалоид“ АД Скопје, а професионалниот пристап во работењето, просперитетот на компанијата и нејзиниот кредибилитет…

Повеќе „АЛКАЛОИД“ ПУШТИ ВО УПОТРЕБА СОПСТВЕН ЦЕНТАР ЗА ЕДУКАЦИЈА И ЗА ОБУКИ