Во Куманово сè повеќе пациенти со постковид-компликации

Пациентите кои биле заболени од Ковид, сега се жалат на долготраен замор, болки во мускулите, тахикардија, зголемено ниво на шеќер во крвта, губење здив, проблеми…

Повеќе Во Куманово сè повеќе пациенти со постковид-компликации

Неколку деца примиле погрешна вакцина против коронавирусот во Германија

Според зборовите на надлежните, неколку деца во регионот Олпа во покраината Северна Рајна-Вестфалија примиле доза „Модерна“ иако за тие години е одобрена само вакцината на…

Повеќе Неколку деца примиле погрешна вакцина против коронавирусот во Германија

„Бионтек”: Дури и тројно вакцинираните може да го пренесат Омикрон

Извршниот директор на германската компанија „Бионтек”, која е еден од производителите на вакцината против Ковид-19 – Фајзер/Бионтек, изјави дека раните податоци за ефикасност на вакцината…

Повеќе „Бионтек”: Дури и тројно вакцинираните може да го пренесат Омикрон

„АЛКАЛОИД“ ПУШТИ ВО УПОТРЕБА СОПСТВЕН ЦЕНТАР ЗА ЕДУКАЦИЈА И ЗА ОБУКИ

Човечкиот потенцијал има огромно значење за растот и за развојот на „Алкалоид“ АД Скопје, а професионалниот пристап во работењето, просперитетот на компанијата и нејзиниот кредибилитет…

Повеќе „АЛКАЛОИД“ ПУШТИ ВО УПОТРЕБА СОПСТВЕН ЦЕНТАР ЗА ЕДУКАЦИЈА И ЗА ОБУКИ

НЕМА НОВИ МЕРКИ ЗА ЗАШТИТА ОД ОМИКРОН

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција истакна дека не се во план да предложуваат нови рестриктивни мерки. „Остануваме со овие мерки кои сметаме…

Повеќе НЕМА НОВИ МЕРКИ ЗА ЗАШТИТА ОД ОМИКРОН

ПРЕКУ ПОЛА МИЛИОН ПРЕГЛЕДИ ЗА МАКЕДОНСКИТЕ ПРЕТСТАВНИЦИ НА ДЕТСКИОТ ЕВРОСОНГ

Со развиорени македонски знамиња, Green Forces од „Дајте музика“ на социјалните мрежи им се заблагодарија на сите фанови за поддршката што ја добиваат. Веќе со…

Повеќе ПРЕКУ ПОЛА МИЛИОН ПРЕГЛЕДИ ЗА МАКЕДОНСКИТЕ ПРЕТСТАВНИЦИ НА ДЕТСКИОТ ЕВРОСОНГ

Промоција на Проектот „БЕНЕФИЦИИ ЗА ДЕЦА НА ВРАБОТЕНИ“ во „Алкалоид“ АД Скопје

Човечките ресурси се еден од најцврстите столбови на 85-годишниот раст и развој на алкалоидовата успешна приказна, а грижата за вработените е еден од врвните приоритети…

Повеќе Промоција на Проектот „БЕНЕФИЦИИ ЗА ДЕЦА НА ВРАБОТЕНИ“ во „Алкалоид“ АД Скопје

ФОНДАЦИЈАТА „ТРАЈЧЕ МУКАЕТОВ“ ДОДЕЛИ 40 НОВИ СТИПЕНДИИ ЗА УЧЕБНАТА 2021/2022

Фондацијата „Трајче Мукаетов“ четиринаесетта година по ред доделува стипендии за студенти на Фармацевтскиот и на Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ од Скопје.…

Повеќе ФОНДАЦИЈАТА „ТРАЈЧЕ МУКАЕТОВ“ ДОДЕЛИ 40 НОВИ СТИПЕНДИИ ЗА УЧЕБНАТА 2021/2022

ОБЈАВЕНИ ПЕСНАТА И ВИДЕОСПОТОТ НА МАКЕДОНСКИТЕ ПРЕТСТАВНИЦИ ОД „ДАЈТЕ МУЗИКА“ ЗА ЈУНИОРСКИОТ ЕВРОСОНГ: GREEN FORCES ЈА ПРЕВЗЕМААТ КОНТРОЛАТА

„Ова е единственото место кое го нарекуваме дом и мора да сфатиме дека постапуаме погрешно“ – можеби звучи како заклучок од неодамнешната конференција за климатски…

Повеќе ОБЈАВЕНИ ПЕСНАТА И ВИДЕОСПОТОТ НА МАКЕДОНСКИТЕ ПРЕТСТАВНИЦИ ОД „ДАЈТЕ МУЗИКА“ ЗА ЈУНИОРСКИОТ ЕВРОСОНГ: GREEN FORCES ЈА ПРЕВЗЕМААТ КОНТРОЛАТА