Дървен материал от www.emsien3.com

The best bookmaker bet365

The best bookmaker bet365

Menu
RSS

Престанете да се прејадувате

Додека уживате со вашата омилена храна се чувствувате блажено, се додека не почувствувате мачина во стомакот. На сите ни се случува некогаш да се прејадеме, но ако тоа ви се случува често може да се претвори во лоша навика.

Повеќе: Престанете да се прејадувате

Лубеница лек за воспалени мускули?

Лубеницата во најголема мерка, но и дињата, краставиците и тиквите ја содржат аминокиселината цитрулин која е специфична по тоа што влијае на намалување на болки во мускулите.

Повеќе: Лубеница лек за воспалени мускули?

Хранлива опција од Хербалајф како замена за нездравиот оброк

Како одговор на потребата за постигнување на балансирана исхрана, Хербалајф го овозможува совршеното решение во форма на вкусен, здрав оброк, кој го обезбедува организмот со најважните витамини и минерали, шејкот Формула 1...

Повеќе: Хранлива опција од Хербалајф како замена за нездравиот оброк

Сланина за доручек?

Сендвичот богато наполнет со сланина за појадок е вистинска „темпирана бомба“ за вашиот организам, покажала новата студија. Истражувачите откриле дека само еден полномасен оброк може да влијае на здравјето на вашето срце, па кај луѓето кои со бурек или со слични мрсни јадења се честат во раните утрински часови, последиците можат да се забележат и пред ручекот. 

Повеќе: Сланина за доручек?

Одржете ги продуктите свежи

Ако не сте сигурно дека јајцата не ви се свежи, тогаш ставете ги во сад со вода: свежите јајца ќе потонат, а оние кои не се ќе останат на површината. Не фрлајте го шампањското кое изветреало. Може да го освежите така што ќе додадете едно или две зрна суво грозје....

Повеќе: Одржете ги продуктите свежи

Соработници и партнери