Дървен материал от www.emsien3.com

The best bookmaker bet365

The best bookmaker bet365

Menu
RSS

Ви отекуваат нозете? Ова е лекот за вас!

Отекувањето на нозете може да се случи поради различни причини: топлина, проблеми со крвните садови, пореметување на работата на бубрегот, бременост, срцева инсуфиенца, хормонски пореметување инт...

Повеќе: Ви отекуваат нозете? Ова е лекот за вас!

Кромид и маслиново масло против чиреви на кожата

Чирот е последица од инфекција на бактеријата стафилокока или стрептокока, кои вообичаено се наоѓаат на кожата, понекогаш и во грлото, а се одговорни за низа сериозни болести, вклучувајќи го и воспалението на плуќа, менингитис, инфекции на  уринарниот тракт и ендокардитис (инфекција на срцевата обвивка)...

Повеќе: Кромид и маслиново масло против чиреви на кожата

Без кариес преку здрава исхрана

Кога на телото му се дава она што му е потребно – тоа може да функционира беспрекорно!
Добар пример за ова е честиот проблем – забниот кариес, а обемните истражувања кои се достапни во јавноста откриваат повеќе за природата на кариесот како и за фактот дека постојат лекови кои можат да помогнат...

Повеќе: Без кариес преку здрава исхрана

Зајакнете го имунитетот

Оваа смеса е одлична за есенски и зимски период кога организмот е подложен на секакви вируси и настинки. Сите состојки се едноставни и познати особено во народната медицина:лимон, ѓумбир и мед...

Повеќе: Зајакнете го имунитетот

Индиските ореви ќе ви го подобрат здравјето

Витамин Ц, Б1, Б2, Б6 и Е, како и нијацин, цинк, калиум, натриум, бакар, флуор, јод, железо и фосфор се содржат во плодот на егзотичната билка која е вистинска ризница на хранливи материи.

Повеќе: Индиските ореви ќе ви го подобрат здравјето

Соработници и партнери