Дървен материал от www.emsien3.com

The best bookmaker bet365

The best bookmaker bet365

Menu
RSS

На лесен начин до совршена фигура за летниот период

Со доаѓањето на сонцето се повеќе се посветуваме на враќањето на добрата форма на телото. Помислата на лето, плажа и костими за капење нè буди од долгиот зимски сон и веднаш се одлучуваме да го доведеме во ред нашето тело со ригорозни диети, не сфаќајќи дека на тој начин само му штетиме на нашиот организам...

Најголемите грешки кои се прават при држењето на диети се: прескокнувањето на појадок и тргањето на млечни производи од секојдневната исхрана. Она што малкумина го знаат е дека токму овие две работи можат да резултираат со зголемување на телесната тежина при прекинување на диетата. За витка фигура, докторите не препорачуваат ригорозни диети, туку едноставно здрава исхрана, која вклучува секојдневно консумирање на доручек со чаша млеко. Вклучувањето на млекото во утринската порција всушност го помага процесот на постигнување на здрава телесна тежина.

Битолското млеко, кое е полно со калциум, витамин Д, фосфор и други урамнотежени хранливи материи, не само што го поттикнува здравиот раст на коските и забите и ја одржува здравата функција на мускулите и крвните садови, туку и содржи состојки кои се неопходни за одржување на здрава телесна тежина (калциум, железо, фолна киселина – витамин Б9 и влакна).

Млекото не содржи масти, па поради тоа нема потреба од грижа за вишок килограми. Напротив, докажано е дека луѓето кои редовно пијат млеко имаат повитка фигура од оние кои не пијат.

Внимавајте на вашето здравје и фигура, започнете го денот со чаша БиМилк.

-комерцијален текст-

Share

Соработници и партнери