Дървен материал от www.emsien3.com

The best bookmaker bet365

The best bookmaker bet365

Menu
RSS

Ви мириса потта?

Кај некои луѓе оваа појава е толку лоша што за непријатната миризба не може да им помогне ни дезодоранс.Екрините жлезди се наоѓаат насекаде низ телото и произведуваат водеста пот со цел да ја одржуваат температура на телото и да го разладуваат. Апокрините жлезди се наоѓаат таму каде се наоѓаат фоликулите на влакната (на главата, под пазувите, на препоните) и потта која тие ја произведуваат е слична на восок и е масна заради липидите кои се лачат.

 

 

Повеќе: Ви мириса потта?

Најтенките кондоми Durex Invisible пристигнаа во Македонија

Durex Invisible extra thin во пакување од 12 кондоми пристигнаа и во Македонија. Тие се најтенките кондоми произведени досега. Покрај екстра тенкиот дизајн кој овозможува зголемување на сензитивноста, кондомите овозможуваат иста заштита како и останатите. Уникатните нови кондоми според практиката на глобалниот производител се дерматолошки тестирани, како и електронски 100% тест, имаат номинален дијаметар од 52 мм, проѕирни се и премачкани со лубрикант...

Повеќе: Најтенките кондоми Durex Invisible пристигнаа во Македонија

Лимонот ќе ви помогне да бидете поубави

За лимонот е добро познато дека изобилува со витамин Ц и е одличен како додаток во исхраната, но ова извонредно овошје може да се користи и како природна состојка за нега на вашата убавина.

Повеќе: Лимонот ќе ви помогне да бидете поубави

Зошто мажите слабеат побрзо?

Колку пати сте ја слушнале пријателката како се жали: „Мене ми треба еден месец потење и маки да симнам некое кило, а тој два пати ќе отиде на фудбал со другарите и повеќе нема „пивски“ стомак.

Повеќе: Зошто мажите слабеат побрзо?

3 состојќи кои не треба да бидат во вашата маскара

Дури и доколку сте минималист при шминкањето, маскарата сигурно не ви изостаува во секојдневната шминка и поради добра причина: потемни, подолги и поинтензивни трепќи прават да изгледате одморени и млади.

Лошиот дел?

Повеќе: 3 состојќи кои не треба да бидат во вашата маскара

Соработници и партнери