Дървен материал от www.emsien3.com

The best bookmaker bet365

The best bookmaker bet365

Menu
RSS

Преку депилацијата до ширење на вируси и кожни болести

Депилацијата на интимните зони може да доведе до ширење на вируси, предупредуваат француските лекари, додавајќи дека во изминатите 10 години е забележан пораст на случаи заразени со вирусот „Molluscum contagiosum“.

Повеќе: Преку депилацијата до ширење на вируси и кожни болести

Како против целулитот без скапи третмани?

Целулитот е еден од најголемите естетски проблеми со кои се соочуваат голем број жени. Повеќето жените веруваат дека од целулитот можат да се ослободат со диета и вежбање, но вистината е дека тоа се само превентивни мерки кои не помагаат доколку целулитот веќе постои, предупредуваат стручњаците...

Повеќе: Како против целулитот без скапи третмани?

Заблудата дека мора да тренираме и вежбаме секој ден за да имаме тело какво што посакуваме НЕ Е ТОЧНА

Бројот на килограми воопшто не е важен параметар според кој што можеме да донесуваме заклучоци поврзани со нашето здравје или со состојбата на нашето тело. Она за што навистина треба да се загрижиме е од што се составени нашите килограми, односно од што е составена нашата телесна композиција...

Повеќе: Заблудата дека мора да тренираме и вежбаме секој ден за да имаме тело какво што посакуваме НЕ Е...

Како да ја заштитите својата коса во летниот период?!

Летото е пред нас... море, сонце, топол ветер... Дали некогаш сте се запрашале како овие радости на животот влијаат на вашата коса? Ако размислувате да одите негде на одмор време е да размислите како да ја заштитите вашата коса од сонцето.

Повеќе: Како да ја заштитите својата коса во летниот период?!

Револуционерна дијамантска нега на стапалата од Scholl

Светскиот и познат бренд „Scholl“ пласираше уште еден нов и револуционерен производ на македонскиот пазар. Се работи за познатиот Velvet Soft, електричен апарат за пети кој за неколку минути со помош на својот дијамантски ролер ефикасно се справува и ја отстранува тврдата кожа на петите...

Повеќе: Револуционерна дијамантска нега на стапалата од Scholl

Револуционерните естетски третмани пристигнаа и во Македонија

Со отворање на Beauty Lounge центарот Prive, пристигна и револуционерниот ЗЕРОНА ласер во Македонија. По огромниот успех кој го доживеа во Америка и Западна Европа, ЗЕРОНА благодарение на Prive станува достапен и на македонскиот пазар. Сите оние кои ги искусиле чудесните резултати на ЗЕРОНА ласерот презентирани од страна на Др. Оз, се увериле дека овој ласер претставува неинвазивна липосукција, т.е. резултатите што се постигнуваат со овој ласер се идентични како при хируршка липосукција. Единствената разлика е во тоа што со ЗЕРОНА се избегнува операцијa, игли, анестезии, модрици, лузни и постоперативни компликации...

Повеќе: Револуционерните естетски третмани пристигнаа и во Македонија

Соработници и партнери