Дървен материал от www.emsien3.com

The best bookmaker bet365

The best bookmaker bet365

Menu
RSS

Францускиот Амбасадор во Македонија, во официјална посета на „Алкалоид“

Делегација од Амбасадата на Франција во Република Македонија, предводена од Н.Е., амбасадорот Кристијан Тимоние, оствари официјална работна посета на „Алкалоид“ АД Скопје.

 

Повеќе: Францускиот Амбасадор во Македонија, во официјална посета на „Алкалоид“

Медика Истанбул Тетово нуди нов концепт врвна здравствена услуга

Дванаесет оддели, модерна апаратура и нов современ концепт на здравствени услуги нуди новата поликлиника Медика Истанбул Тетово којашто и официјално ги отвори вратите. Радиологија, нуклеарна медицина, ортопедија, неврологија, урологија, гинекологија, педијатрија, општа хирургија, интерна медицина,  ендокринологија, дијагностичка биохемиска лабораторија и стоматологија, се одделите каде што пациентите ќе ја добијат врвната негата и брза и ефикасна дијагностика...

 

Повеќе: Медика Истанбул Тетово нуди нов концепт врвна здравствена услуга

Хербалајф и Специјалната Олимпијада најавија фитнес соработка вредна 1 милион долари

Глобалната нутриционистичка компанија Herbalife Ltd. денеска најави 1 милион долари вредна соработка со Специјалната Олимпијада, со цел да ја поддржи фитнес програмата на организацијата низ целиот свет, фокусирана на зголемување на физичката активност и подобрување на исхраната и хидратацијата...

Повеќе: Хербалајф и Специјалната Олимпијада најавија фитнес соработка вредна 1 милион долари

Отворен е Дистрикт, вашиот нов омилен ресторан во центарот на Скопје

Без разлика дали планирате деловен ручек, романтична вечера или само пијалак со пријателите после напорниот ден, во планот за посета нека ви биде ресторанот Дистрикт. Овој новоотворен ресторан се наоѓа во центарот на Скопје, на самиот плоштад, во склоп на хотелот Мериот...

Повеќе: Отворен е Дистрикт, вашиот нов омилен ресторан во центарот на Скопје

Доставен првиот дел од донацијата на Жито Лукс за Детскиот оддел во Клиничката болница во Тетово

Детскиот оддел во Клиничката болница во Тетово го доби првиот дел од донацијата од Жито Лукс. Новата опрема се состои од душеци за креветчињата и дел од медицинската опрема која што беше неопходна за потребите на одделението. Донацијата е резултат на кампањата што ја иницира компанијата за подобрување на условите на Детскиот оддел, со секој купен производ на Жито Лукс, во Тетово, се донира за реновирање на одделот во оваа клиничка болница...

Повеќе: Доставен првиот дел од донацијата на Жито Лукс за Детскиот оддел во Клиничката болница во Тетово

Основците на едукативна тура во Вивакс

Како дел од кампањата за едукација на младите, компанијата Вивакс организира тури за учениците од основните училишта. Први што ги посетија производните погони на компанијата Вивакс, каде се произведуваат Вива соковите, беа учениците од деветто одделение од Основното училиште Димитар Македонски од Скопје...

Повеќе: Основците на едукативна тура во Вивакс

Соработници и партнери