Дървен материал от www.emsien3.com

The best bookmaker bet365

The best bookmaker bet365

Menu
RSS

Најпознатите шведски специјалитети во ресторанот Дистрикт

Денови на шведската кујна се организираат во Дистрикт ресторанот на Мериот Хотел Скопје од 9 до 19 јуни под мотото „Taste the SweDish“. Во текот на овие десет дена посветени на гастрономијата и несекојдневните специјалитети, Скопјани ќе имаат можност да ги вкусат шведските традиционални оброци приготвени на автентичен начин...

Повеќе: Најпознатите шведски специјалитети во ресторанот Дистрикт

Контроверзии со СЗО поради организирање на анти-пушачки состанок во Туркменистан

Дали (контроверзниот и смешен) закон против пушење на една земја е поважен од систематското нарушување на човековите права и деградирање на човековото достоинство?...

Повеќе: Контроверзии со СЗО поради организирање на анти-пушачки состанок во Туркменистан

8мо Мартовска ВИВА креативна работилница

Во основното училиште Гоце Делчев беше создадена креативна ВИВА работилница каде децата правеа честитки за 8-ми Март. И можеби ова немаше да биде вест ако изминатите години не ја заборавивме убавината на добивањето честитка за 8-ми Март, наместо подароци...

Повеќе: 8мо Мартовска ВИВА креативна работилница

Вива енергично ќе ги бодри македонските кошаркари

 

Најдобрите македонски сокови Вива се спонзори и големи поддржувачи на македонски кошаркари. На претстојниот Евробаскет 2015, Вива ги испратија кошаркарите полни со енергија и потребни витамини и минерали за да можат да постигнат најголем успех на претстојното првенство...

Повеќе: Вива енергично ќе ги бодри македонските кошаркари

Песната на кампањата Шанса за живот доби официјален видео запис

Детски насмевки, радост и многу позитивни емоции се провлекуваат во видео записот за песната на кампањата Шанса за живот, во кој се вклучија поп пејачите Виктор Апостоловски, Ренната, Наталија Славева и Лозано, како и хорот на Златно Славејче. Будејќи длабоки емоции, видеото испраќа порака до граѓаните и компаниите со свои донации да ја поддржат кампањата, иницирана од ОКТА, а наменета за  опремување на Интензивниот оддел на Клиниката за детски болести во Скопје...

Повеќе: Песната на кампањата Шанса за живот доби официјален видео запис

Шаховскиот клуб Алкалоид ја освои шампионската титула

Со убедлива победа Шаховскиот клуб „Алкалоид“ и годинава ја освои шампионската титула во рамки на екипниот шампионат. Со освоени максимални 10 бодови во пет мечеви, шахистите на „Алкалоид“ ја потврдија својата доминација на шаховската сцена...

Повеќе: Шаховскиот клуб Алкалоид ја освои шампионската титула

Соработници и партнери