Дървен материал от www.emsien3.com

The best bookmaker bet365

The best bookmaker bet365

Menu
RSS

Микроаденом, Бромергон

Од: Софи

Прашање:

Здраво,

Пред 2 години на сестра ми и беше откриен микроаденом на хипофиза којшто не вршеше притисок на хијазмата и покачен пролактин, па пиеше Бромергон. Сега, повторно правеше магнентна резонанца, и микроаденомот врши подувување и притисок на хијазмата. Пролактинот и е во ред. Ве молам за совет бидејки е итно.

Повеќе: Микроаденом, Бромергон

Циститис

Од: Тања

Прашање:

Почитувани, веќе 2 години страдам од цистит(така велат докторите). Имам печење во долниот карличен дел, зголемено бело прање, неконтролирано мокрење и болки во бешиката.

Повеќе: Циститис

Болка во десниот јајник

Од: Мила

Прашање:

Имам редовен менструален циклус, и секогаш после две недели од кога ќе добијам чуствувам голема болка особено во десниот јајник. Дали причината е овулација или некаков друг проблем?

Повеќе: Болка во десниот јајник

Срцето ми прелапува

Од: Ирена

Прашање:

Епа вака.... Осеќам дека ми прелапнува срцето и тоа константно, кога ќе ми прелапни како здивот да ми го зема и во пулсот кај раката се секава како да си чука нормално па како пауза и си продолжва нормално да си чука, па пак пауза ко ке ми прелапни итн.

Повеќе: Срцето ми прелапува

Крварам од пенисот

Од: Роланд

Прашање:

Сакам да прашам ако може и знае некој да ми одговоре веке неколку пати после нормален однос крварам од пенисот поточно од отворот ми паѓаат капки крв, не чуствувам никакви болки се осекам здрав дали знае некој од сто би било така?Однапрет благодарам поздрав.

Повеќе: Крварам од пенисот

Бели влакна (на брадата, косата, веѓата)

Од: Игор

Прашање:

Здраво

Летото, левата страна на лицето ми изгоре од сонцето. После 10 -15 дена започнаа да ми се појавуват бели влакна ( на брадата, косата, веѓата ). Бев на лекар ми рече дека сум добил фототраума.

Повеќе: Бели влакна (на брадата, косата, веѓата)

Соработници и партнери