Дървен материал от www.emsien3.com

The best bookmaker bet365

The best bookmaker bet365

Menu
RSS

Кленбутеролот препарат за слабеење

Од: Јулијана

Прашање:

Здраво!

Би сакала да ми кажите за Кленбутеролот дали е во ред да се зема како препарат за слабеење, дали има некои контраиндикации, дали може здрава особа да го зема која има редовна физичка активност?

Повеќе: Кленбутеролот препарат за слабеење

Стрии на градите од нагло зголемување

Од: Мартина

Прашање:

Здраво

По 4 месечна употреба на хормонски пилули препорачани од гинеколог добив стрии на градите од нагло зголемување. Ако може да ми препорачате некој крем против стрии што навистина помага, а не е многу скап.

Повеќе: Стрии на градите од нагло зголемување

Гинекомастија

Од: Горан

Прашање:

Здраво сакам да прашам дали Гинекомастија (левата града ми е малце поголема,инаку сум 21 год)се решава само со операција или има и др начин? Исто каде се извршува оваа оперција и колку отприлика би чинела ?

Повеќе: Гинекомастија

Зачестени вртоглавици

Од: Кате

Прашање:

Вака, некое време имам зачестени вртоглавици бев неколку пати на лекар али како да се не заинтересирани не ми помогна ни лекови ни ништо, а се полошо ми е незнам што да права и незнам од што може да имам вртоглавица која може да е причината сакам да знам ...

Повеќе: Зачестени вртоглавици

Ми се лупи кожата на главата на пенисот

Од: Столе

Прашање:

Здраво,

Пред извесно време околу 2 месеца (прв пат во мојов живот) почна да ми се лупит кожичкава кај главицава и околу неа односно да се сушит и да пука.

Повеќе: Ми се лупи кожата на главата на пенисот

Само една таблета за ургентна контрацепција

Од: Стефанија

Прашање:

При заштитен однос се случи да се слизне кондомот. Се напив Норлево таблета, 1,5 мг. Ме интересира дали треба уште една по 12 часа од првата или останува само на една доза? Во кутијата имаше само една таблета.

Повеќе: Само една таблета за ургентна контрацепција

Проблеми со скалпот на косата

Од: Никола

Прашање:

Имам проблеми со скалпот на косата. Пример денес ќе ја измијам, утре ми е мрсен скалпот и ми се јавува малце првут! Читав на интернет дека можи да биди причина храната стресот итн, но се хранам здраво и немам стресови во животот :) Решение?

Повеќе: Проблеми со скалпот на косата

Соработници и партнери