Дървен материал от www.emsien3.com

The best bookmaker bet365

The best bookmaker bet365

Menu
RSS

Дали шеќерот е населеден

Од: Цаци

Прашање:

Мојот татко во животот немал зголемен шеќер во крвта, но летово тоа се случи  и веднаш го ставија на инсулин бидејки беше шеќерот премногу висок ме интересира дали постоји можност да и јас добијам шекер и дали тој може да се добие од преголем стрес?

Повеќе: Дали шеќерот е населеден

Микроаденом, Бромергон

Од: Софи

Прашање:

Здраво,

Пред 2 години на сестра ми и беше откриен микроаденом на хипофиза којшто не вршеше притисок на хијазмата и покачен пролактин, па пиеше Бромергон. Сега, повторно правеше магнентна резонанца, и микроаденомот врши подувување и притисок на хијазмата. Пролактинот и е во ред. Ве молам за совет бидејки е итно.

Повеќе: Микроаденом, Бромергон

Циститис

Од: Тања

Прашање:

Почитувани, веќе 2 години страдам од цистит(така велат докторите). Имам печење во долниот карличен дел, зголемено бело прање, неконтролирано мокрење и болки во бешиката.

Повеќе: Циститис

Болка во десниот јајник

Од: Мила

Прашање:

Имам редовен менструален циклус, и секогаш после две недели од кога ќе добијам чуствувам голема болка особено во десниот јајник. Дали причината е овулација или некаков друг проблем?

Повеќе: Болка во десниот јајник

Циста на тестис

Од: Горан

Прашање:

На десниот тестис имам циста, бев на уролог пред 8 месеци. Имам мали болки во тестисите дали може за 8 месеци да сум фатил рак.

Повеќе: Циста на тестис

Болки во тилот на главата

Од: Маја

Прашање:

Би ви била благодарна ако ми одговорите, имам проблеми со главата, ме боли главата во тилот, малаксана сум, очите ме болат, брзо се уморувам, а пред се сум многу нервозна, имам 22 год. студент. Можете ли да ме упатите што да правам?

Повеќе: Болки во тилот на главата

Брза еајкулација

Од: Стефан

Прашање:

Здраво,

Имам проблеми со брза еајкулација, ми ги снимаа мочните канали бубрезите, простатата, и се беше ок. Дали може совет, дали се лекува по медицински пат, и која терапија би ми ја препишале.

Повеќе: Брза еајкулација

Дали шеќерот е населеден

Од: Цаци

Прашање:

Мојот татко во животот немал зголемен шеќер во крвта, но летово тоа се случи  и веднаш го ставија на инсулин бидејки беше шеќерот премногу висок ме интересира дали постоји можност да и јас добијам шекер и дали тој може да се добие од преголем стрес?

Повеќе: Дали шеќерот е населеден

Соработници и партнери